Konya je večeras na svom terenu savladala Vanspor sa 3:1 i plasirala se u 1/16 finale Kupa Turske.

Domaći su poveli u 33. minuti nakon što je naš Amar Rahmanović centrirao, a Gok postigao autogol.

Ipak, igrači Vanspora su se žalili kod glavnog sudije, s obzirom da su stali sa igrom jer se povrijedio fudbaler Konye.

Igrači Konye su poslije toga pustili gol protivnicima, pa je Vanspor fair-play potezom stigao do izjednačenja.

Gol za goste zabio je Hamza.

Konya do nove prednost stiže preko Uludaga u 71. minuti, da bi Rahmanović u 76. minuti zabio za konačnih 3:1.

Rahmanović je igrao do 80. minute, dok je na poluvremenu u timu Konye zamijenjen drugi bh. fudbaler Marin Aničić.

Aktuelni A reprezentativci BiH Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su dobili poštedu od trenera Konye i nisu igrali u današnjem susretu.