Konya je večeras na svom terenu savladala Vanspor sa 3:1 i plasirala se u 1/16 finale Kupa Turske.
Domaći su poveli u 33. minuti nakon što je naš Amar Rahmanović centrirao, a Gok postigao autogol.
Ipak, igrači Vanspora su se žalili kod glavnog sudije, s obzirom da su stali sa igrom jer se povrijedio fudbaler Konye.
Igrači Konye su poslije toga pustili gol protivnicima, pa je Vanspor fair-play potezom stigao do izjednačenja.
Gol za goste zabio je Hamza.
Konya do nove prednost stiže preko Uludaga u 71. minuti, da bi Rahmanović u 76. minuti zabio za konačnih 3:1.
Rahmanović je igrao do 80. minute, dok je na poluvremenu u timu Konye zamijenjen drugi bh. fudbaler Marin Aničić.
Aktuelni A reprezentativci BiH Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su dobili poštedu od trenera Konye i nisu igrali u današnjem susretu.
Önce #FairPlay 👍 pic.twitter.com/tYEVV44mwi
— TÜMOSAN Konyaspor (@konyaspor) December 2, 2021
😍⚽️ Serdar Gürler'den harika hareketler!
— Fotomaç (@fotomac) December 2, 2021
🆚 Konyaspor 3 – 1 Van Spor #ZiraatTürkiyeKupası pic.twitter.com/nXSx0ZfWKw
(Reprezentacija.ba)

FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
NK Široki Brijeg
Arsenal FC
Manchester City
Manchester United
Aston Villa
Liverpool FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
SSC Napoli
AS Roma
Komori
AC Milan
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino