Atletico i Milan su večeras u Madridu odigrali susret petog kola grupe B Lige Šampiona, a gosti su slavili minimalnim rezultatom 0:1 i ostali u igri za plasman u 1/8 finala.

Golove nije bilo sve do 87. minute, a onda je Messias zabio i obezbijedio prvu pobjedu Milanu u grupnoj fazi.

Naš Rade Krunić igrao je u startnih 11 Milana, a zanimljivo da ga je u 65. minuti zamijenio upravo strijelac gola Messias.

Milan je trenutno treći u grupi sa četiri boda, koliko ima i trećeplasirani Atletico.

Prvoplasirani je Liverpool sa 15 bodova i jedini je osigurao plasman u narednu fazu, dok je Porto drugi sa pet bodova.

Ekipa Milana u narednom kolu dočekuje Liverpool, dok će Porto na svom terenu dočekati Atletico.

Milanu je za plasman u 1/8 finala potrebna pobjeda protiv Liverpoola te da Porto i Atletico odigraju neriješeno.