Inzaghi nakon Napolija: Džeko nije bio u svom najboljem izdanju

Trener Intera nakon pobjede nad Napolijem

Inter je sinoć u sjajnom meču savladao Napoli sa 3:2 i tako se približio samom vrhu tabele, a nakon utakmice govorio je trener Intera, Simone Inzaghi.

“Igrači su bili van forme, mnogi od njih su se tek vratili nakon dugih putovanja. Edin Džeko nije bio u svom najboljem izdanju također, a Correa je osjetio bol, inače ga ne bih zamijenio. Moramo nastaviti ovako. Sada se trebamo fokusirati na Ligu prvaka jer prošlo je dugo vremena otkako je Inter prošao grupnu fazu ovog takmičenja, a ovaj put imamo veliku priliku da to ostvarimo”, kazao je Inzaghi.

Džeko je na terenu igrao od 62. minute, a njegov nastup obilježio je sudar sa golmanom Napolija kada su obojica zaradila zavoj oko glave.

Kada je u pitanju meč, gosti su poveli u 17. minuti, a gol je zabio Zielinski. Osam minuta kasnije Calhanoglu sa bijele tačke pogađa za 1:1. Inter do preokreta i prednosti stiže u 44. minuti golom Perišića.

Martinez je u 61. minuti povisio vodstvo Intera na 3:1, ali Mertens u 78. minuti smanjuje na 3:2.

Napoli i Milan su prvi na tabeli sa po 32 boda, slijedi Inter sa 28.

Ovu vijest vam donosi kladionica Mozzart.