BiH je večeras u Zenici u susretu sedmog kola grupe D kvalifikacija za SP 2022 poražena od Finske sa 1:3 i kolo prije kraja ostla bez plasmana u baraž.

Naša selekcija je dobro otvorila meč i imala dvije šanse preko Pjanića i Prevljaka, da bi Finci u 27. minuti dobili penal.

Pukki je šutirao, a Šehić sjajno odbranio.

Ipak, četiri minute kasnije Forss matira Šehića nakon asistencije Pukkija i Finci su poveli sa 0:1.

U 37. minuti gosti ostaju sa igračem manje. Raitala je žestoko faulirao Kolašinca i zaradio direktan crveni karton.

Nažalost, Kolašinac je morao izaći iz igre, a umjesto njega ušao je Demirović.

Iako su imali igrača manje, Finci su u 51. minuti stigli do novog gola.

Ćivić je napravio grešku, a Lod pogodio za 0:2.

BiH je smanjila na 1:2 u 68. minuti kada je Menalo psotigao gol poslije asistencije Gojaka.

Međutim, nekoliko minuta kasnije O'Shaughnessy koristi smušenost naše odbrane i zabija za 1:3.

Do kraja meča BiH je imala nekoliko šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

Za BiH su igrali: Šehić, Kolašinac, Ćivić, Ahmedhodžić, Saničanin, Stevanović, Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić, Krunić i Prevljak.

Priliku sa klupe dobili su Demirović, Prcić, Gojak, Sušić i Menalo.

BiH u posljednjem kolu 16. novembra dočekuje Ukrajinu u Zenici, dok će Finci na svom terenu ugostiti Francuze.