U21 reprezentacija Švedske večeras je u Borasu ubjedljivo savladala U21 BiH rezultatom 4:0 u meču šestog kola grupe F kvalifikacija za EURO.

Naši momci su u ovom duelu imali veliku podršku bh. navijača, ali Šveđani su bili prejaki i stigli do ubjedljive pobjede.

Domaći su poveli u 24. minuti, a strijelac iz penala bio je Elanga.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Walemark matira Ćetkovića i pogađa za 2:0.

Elanga je u 75. minuti zabio svoj drugi, a za Švedsku treći gol večeras, da bi oknačnih 4:0 postavio Nygren u 77. minuti.

Za BiH su igrali: Ćetković, Barišić, Milojević, Nikić, Osmić, Begić, Đokanović, Mešinović, Milan Savić, Bašić i Mašić.

Priliku sa klupe su dobili Petrović, Pavlović, Drljo i Čolić.

Švedska je trenutno prva u našoj grupi sa 14 bodova, dok je BiH pretposljednja sa pet.

Izabranici Slobodana Starčevića naredni susret igraju 16. novembra na svom terenu protiv Crne Gore.