Reprezentacija Ukrajine, koja će 16. novembra igrati protiv BiH zadnji meč kvalifikacija za SP 2022, odigrala je večeras 1:1 na svom terenu protiv Bugarske u prijateljskom duelu.

Ukrajinci su dominirali od prve minute, imali čak 36 udaraca, ali nisu uspjeli savaldali Bugare.

Gosti iz Bugarske su iznenađujuće poveli u 36. minuti, a gol je zabio Kirilov.

Reprezentativci Ukrajine su u nastavku imali veliki broj šansi, da bi u 79. minuti Stepanenko poravnao na 1:1 i spasio svoj tim od poraza.

Ukrajina je večeras igrala u sljedećem sastavu:

Buschan, Matviienko, Kryvtsov, Sobol, Zinchenko, Tymchyk, Sydorchuk, Malinovsky, Zubkov, Yarmolenko i Dovbyk.

Priliku sa klupe dobili su Yaremchuk, Stepanenko, Riznyk, Tsygankov, Kovalenko i Garmash.

Podsjetimo, BiH u subotu od 15,00 sati u Zenici igra protiv Finske i u slučaju pobjede bit će drugoplasirana uoči posljednjeg kola i meča sa Ukrajinom.