Momčadi Posušja i Tuzle su danas na stadionu Mokri Dolac u susretu 16. kola Premijer lige BiH odigrale 1:1.

Domaći su u 37. minuti imali veliku šansu da povedu, ali golman Brajlović odbranio je penal Lučić.

Osam minuta kasnije Čeliković je zaradio drugi žuti karton, pa je Tuzla do kraja meča igrala sa igračem manje.

U 64. minuti glavni sudija Miloš Gigović dosudio je novi penal za Posušje, a siguran sa bijele tačke bio je Serdarušić.

Ipak, gosti iz Tuzle su u 83. minuti uspjeli poravnati i to golom Mišića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, pa bodom mogu biti zadovoljniji fudbaleri Tuzla Cityja.

Spomenimo i da Gigović nije pokazao nijedan žuti karton igračima Posušja, dok je čak sedam fudbalera gostiju dobilo javnu opomenu.

Posušje je trenutno na 11. poziciji sa 12 bodova, dok Tuzla zauzima drugo mjesto sa 32.