Ekipa Zrinjskog nastavila je sa fantastičnim igrama i u derbiju 16. kola Premijer lige BiH deklasirala Borac na svom terenu sa 4:1.

Mostarci su nakon 36 minuta igre imali prednost od čak 4:0 i pitanje pobjednika bilo je riješeno nakon prvog poluvremena.

Malekinušić je u 13. minuti doveo domaće u prednost, da bi 12 minuta kasnije Bilbija iz penala pogodio za 2:0.

Igrala se 30. minuta kada Bilbija postiže novi gol, a u 36. minuti Savić je povisio na 4:0.

Gosti iz Banje Luke su u 83. minuti ublažili poraz preko Vušurovića.

Zanimljivo da je Zrinjski u prvom duelu ove dvije momčadi u Banjoj Luci slavio sa 5:1, pa su Mostarci u dva meča ove sezone zabili čak devet golova Borcu.

Izabranici Sergeja Jakirovića su trenutno prvi na tabeli sa 39 bodova i imaju gol razliku 31:5.

S druge strane, aktuelni šampion BiH banjalučki Borac je četvrti sa 23 osvojena boda.