Lana Pudar (15) osvojila je šesto mjesto u disciplini 100 metara leptir na Europskom prvenstvu u plivanju u ruskom Kazanju.

Pudar je finalnu utrku završila sa vremenom 56.78 i tako postavila novi državni rekord u ovoj disciplini.

Prvo mjesto je osvojila Sarah Sjoestroem iz Švedske, druga je zavšiča Anna Ntountounaki iz Grčke, a treća Anastasiya Shkurdai iz Bjelorusije.

Sjajna Lana je danas bila najmlađa učesnica finala sa 15 godina i sigurno da je pred njom blistava budućnost u plivanju.

Naša najbolja plivačica je nešto kasnije plivala i polufinale na 50 metara leptir, ali nije uspjela izboriti plasman u finale.

Podsjetimo, Lana je prije nekoliko dana osvojila pesto mjesto u discipini 200 metara leptir.