Amer Gojak (24) odigrao je sjajnu utakmicu za Dinamo u europskoj pobjedi protiv Rapid Beča i pokazao kako je njegova forma neupitna čim dobije priliku za igru.

Gojak je pretrčao ubjedljivo najviše na ovoj utakmici:

1. Gojak 12.78 km
  2. Šutalo 11.05 km
  3. Franjić 10.88 km

Svoju odličnu partiju zaokružio je sa čak 95% tačnih dodavanja. Uzme li se u obzir pozicija koju igra i neophodan rizik u igri koji donosi njegova igra, sjajan rezultat. Približno tačnih dodavanja imali su još bek i stoper Dinama.

1. Gojak 95.0 %
  2. Šutalo 93.0 %
  3. Franjić 89.5 %

Gledajući komentare na društvenim mrežama, navijači Dinama Gojaka smatraju najboljim pojedincem utakmice.

Ovi rezultati zadovoljiće i mnoge hrvatske novinare koji su mjesecima kritikovali trenera Dinama Damira Krznara da Gojaka koristi samo u najtežim mečevima.

Podsjećamo, Dinamo je u Zagrebu u utakmici Europa Lige savladao Rapid sa 3:1. Luka Menalo je ušao u igru u 73. minuti, dok je za goste iz Beča do 81. minute nastupio Srđan Grahovac.

Dinamo još pred sobom ima domaću utakmicu protiv Genka i gostovanje West Hamu.