Protekla dva dana odigrane su utakmice trećeg kola Lige Šampiona u kojem su nastupe ubilježili bh. fudbaleri, Anel Ahmedhodžić, Adi Nalić, Rade Krunić, Edin Džeko i Stjepan Radeljić.

Portal SofaScore analizirao je utakmice i ocijenio igrače, a donosimo pregled ocjena bh. igrača.

Malmo – Chelsea 0:1 / Anel Ahmedhodžić 7.7 – Adi Nalić 6.6

Chelsea je minimalno slavio u Malmou, a jedan od najboljih u redovima domaćih bio je bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić koji je prema analizi portala SofaScore dobio ocjenu 7.7.

Samo je golman Malmoa, Johan Dahlin, sa ocjenom 8.4 bolje ocijenjen od našeg defanzivca. Adi Nalić je u igru ušao u 74. minuti i zaradio ocjenu 6.6.

Najbolje na utakmici je ocijenjen Loftus-Cheek 8.6, a potom slijedi Hakim Ziyech sa 8.3.

Milan – Porto 1:1 / Rade Krunić 6.5

Milan nije uspio ostvariti prvu pobjede u Ligi Šampiona. Na svom terenu remizirali su sa Portom 1:1.

Bh. veznjak Rade Krunić u igru je ušao u 68. minuti, a ocijenjen je sa 6.5.

Luis Diaz iz Porta je zaradio najbolju ocjenu 7.7, slijedi Pepe sa 7.6 te golman Milana, Ciprian Tatarusanu sa 7.4.

Sheriff – Inter 1:3 / Edin Džeko 6.6 – Stjepan Radeljić 6.0

Inter je nadigrao Sheriff u Tiraspolu i slavio sa sigurnih 3:1. Kapiten Zmajeva se ovaj meč nije upisao u listu strijelaca iako je imao nekoliko izglednih situacija.

Dobio je ocjenu 6.6, a najbolji u redovima Intera bio je Marcelo Brozović sa ocjenom 9.1. Drugi je Vidal sa 8.2.

Bh. defanzivac Stjepan Radeljić igrao je za Sheriff od 62. minute i dobio ocjenu 6.0.