Malmo je u meču 26. kola švedskog šampionata savladao u gostima Sirius sa 3:2, a naši Anel Ahmedhodžić i Adi Nalić igrali su od prve minute za pobjednički tim.

Anel je odigrao cijeli susret, dok je Adi zamijenjen u 57. minuti.

Zanimljivo da u prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda su se mreže u nastavku tresle čak pet puta.

Berget u 49. minuti dovodi Malmo u prednost, međutim dvije minute kasnije Netabay zabija za 1:1.

Sirius je preokrenuo rezultat u svoju korist golom Sylisufaja iz 53. minute, da bi Čolak u 76. minuti poravnao na 2:2.

I kada su svi očekivali kraj i podjelu bodova, Čolak je svojim drugim golom u 93. minuti donio velika tri boda Malmou.

Malmo se četiri kola prije kraja nalazi na prvom mjestu sa 51 bodom i ima tri boda više od Elfsborga, koji svoju utakmicu igra sutra protiv Norrkopinga.