Bešiktaš je u okviru 10. kola turske Superlige savladao Galatasaray sa 2:1, a bh. veznjak Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta.

Galatasaray je poveo u velikom derbiju u 35. minuti golom Cicaldaua. Bešiktaš je nastavio sa napadima, a do poravnanja dolaze u 39. minuti kada je Larin glavom zatresao mrežu gostiju.

Drugi dio uz podršku svojih navijača pripao je Bešiktašu koji do vodstva, a kasnije će se ispostaviti i do konačnog rezultata dolazi u 64. minuti. Pjanić je ubacio iz kornera, Uysal glavom prebacio, a današnji junak Larin postigao svoj drugi gol.

Pored Larina, heroj Orlova večeras je i Destanoglu koji je u 81. minuti odbranio penal Mohamedu.

Pjaniću je ovo bio sedmi nastup za Bešiktaš.

Nakon deset odigranih kola Bešiktaš je treći na tabeli sa 20 bodova, četiri manje od prvoplasirane ekipe Trabzonspora.