Leotar je danas u Trebinju u susretu 13. kola Premijer lige BiH odigrali 1:1 protiv banjalučkog Borca.

Gosti iz Banje Luke su bili veliki favoriti uoči ovog duela, ali su na kraju osvojili samo bod.

Ekipa Leotara do prednosti je stigla u 24. minuti golom Maksimovića.

Ipak, Borac stiže do poravnanja u 47. minuti preko Vušurovića, koji je, čini se, gol postigao iz ofsajd pozicije.

U 70. minuti utakmice došlo je do sukoba, pa i tučnjave između igrača na terenu, a igrač Leotara Perišić je najgore prošao i zaradio drugi žuti karton.

Borac je do kraja pokušao iskoristiti brojčanu prednost i zabiti gol, ali promjene rezultata nije bilo.

Zanimljivo da je glavni sudija Admir Musić iz Sarajeva pokazao čak 9 žutih i 1 crveni karton igračima Leotara, dok su gosti iz Banje Luke dobili dva žuta kartona.

Prema zvaničnoj statistici sa utakmice omjer u prekršajima bio je 17-14 u korist Leotara.

Momčad Borca je trenutno četvrta sa 18 bodova, dok je Leotar sedmoplasirani sa tri boda manje.