Selekcija Francuske se plasirala u finale Lige Nacija nakon što je večeras u Torinu savladala Belgiju sa 3:2.

Belgijanci su nakon prvog poluvremena imali prednost od 2:0, ali je Francuska u nastavku zabila tri gola i zakazala finale sa Španijom.

Carascco je u 37. minuti doveo Belgiju u prednost, da bi tri minute kasnije Lukaku zabio za 2:0.

Ipak, Francuzi, sa kojima je BiH u septembru odigrala 1:1 u gostima u meču kvalifikacija za SP 2022, su odigrali sjajno u nastavku i stigli do trijumfa.

Prvo je Benzema u 62. minuti pogodio za 1:1, a Mbappe u 69. minuti iz penala postiže gol za 2:2.

Pobjedonosni gol za Francuze zabio je Hernandez u 90. minuti susreta.

Nekoliko minuta ranije Lukaku je pogodio za Belgiju, ali je gol poništen nakon intervencije VAR-a.

Francuska i Španija igrat će finale Lige Nacija u nedjelju, a isti dan Italija i Belgija će odigrati meč za treće mjesto.