Shakhtar i Inter su sinoć remizirali u Ukrajini 0:0. Bh. napadač Edin Džeko igrao je do 55. minute, a navijači Intera prenose sjajnu reakciju Edina kada je spasio gol Intera.

Džeko je nakon ispucavanja Handanovića izgubio loptu na oko 40 metara od gola, uslijedila je brza tranzicija Shakhtara, ali sve je to sjajno pratio Džeko.

Stigao se vratiti u svoj kazneni prostor i izblokirati udarac igrača Shakhtara i sasvim sigurno je spasio svoj gol.

Džeko je imao i veliku šansu na ovom meču, ali je iz peterca šutirao preko gola. Iz igre je izašao u 55. minuti kada ga je zamijenio Correa.

Inter je tako osvojio jedan bod u dva kola i do kraja će imati pune ruke posla da izbore 1/8 finala Lige Šampiona.

Naš Dijamant je pokazao veliku odgovornost, ispravio svoju grešku i “kupio” navijače Intera borbenošću.

Naredni susret Inter igra u subotu protiv domaćeg Sassuola.