Fudbaleri Sarajeva su večeras u najvećem bh. derbiju na stadionu “Asim Ferhatović Hase” pobijedili Željezničar rezultatom 2:0.

Bio je to duel 10. kola Premijer lige BiH, a Ahmetović i Bodul su pogađali za veliko slavlje domaćih igrača.

Željo je u prvih pola sata imao dvije dobre šanse, ali Blažević i Mujezinović nisu bili precizni.

Kazna je stigla u 30. minuti kada je Ahmetović zabio za 1:0.

Ponovljeni snimak je pokazao da je asistent Oremuš vjerovatno bio u ofsajd poziciji.

Sarajevo je na samom početku drugog poluvremena imalo dvije sjajne prilike, međutim golman Bender je odbranio udarce Šabanovića i Bodula.

Najljepši trenutak na meču dogodio se u 57. minuti. Darko Bodul je fenomenalno pogodio iz slobodnjaka i ispostaviće se osigurao trijumf Sarajevu.

U nastavku duela golove nije bilo, pa je Sarajevo stiglo do pete pobjede u sezoni.

Sarajevo je trenutno treće sa 17 bodova, dok je Željo osmi sa 11.