Ženska A reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas 2:2 u gostima protiv selekcije Malte u susretu drugog kola grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2023, prenosi zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.

Izabranice Samire Hurem su većim dijelom utakmice imale terensku inicijativu, ali nisu uspjele da dođu do prvog trijumfa u ovim kvalifikacijama

Ofanzivna igra Zmajica na početku meča isplatila se već u 6. minuti, kada nakon centaršuta Amele Kršo, kapitenka Milena Nikolić loptu šalje u mrežu. Na 2:0 povisila je Maja Jelčić u 33. minuti na asistenciju Dajane Spasojević.

Naša selekcija je stvorila više šansi i u drugom poluvremenu, ali je domaći sastav postizao golove. Maria Farrugia je u 81. minuti smanjila prednost reprezentacije Bosne i Hercegovine, a u 5. minuti sudijske nadoknade vremena ista igračica donosi remi svom timu.

U preostala dva susreta kvalifikacione grupe E Rusija je na domaćem terenu sa 5:0 pobijedila Crnu Goru, dok je Danska kao gost bila ubjedljiva u Azerbejdžanu pobijedivši 8:0.

Bh. tim kvalifikacije nastavlja 21. oktobra gostujućom utakmicom sa Danskom.

Malta-Bosna i Hercegovina 2:2 (0:2)

Centenary Stadium, Ta’ Qali (Malta)

Sutkinja: Lina Lehtovaara (Finska)

Pomoćne sutkinje: Heini Hyvönen, Tonja Paavola (Finska)

4. sutkinja: Minka Vekkeli (Finska)

Golovi: 0:1 Nikolić (6’), 0:2 Jelčić (33’), 1:2 Farrugia (81’), 2:2 Farrugia (90'+5)

Žuti kartoni: M. Borg (Malta)

Malta: Patricia Ebejer, Nicole Sciberras, Charlene Zammit, Stefania Farrugia, Alishia Sultana, Rachel Cuschieri, Emma Lipman, Dorianne Theuma, Shona Zammit, Brenda Borg (66. Ann-Marie Said), Maria Farrugia. Selektor: Mark Anthony Gatt

Bosna i Hercegovina: Dijana Haračić, Nikolina Dijaković, Melisa Hasanbegović, Amela Kršo, Selma Kapetanović, Marija Ana Milinković, Đula Velagić, Milena Nikolić, Dajana Spasojević (76. Marija Damjanović), Merjema Medić (89. Andrea Grebenar), Maja Jelčić. Selektorka: Samira Hurem.