U okviru 9. kola 1. HNL sastali su se Osijek i Gorica, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka bilo je 3:2.

Gorica je povela u 29. minuti golom Kalika. Mirno je bilo sve do 75. minute, a onda je nastao spektakl. Osijek je poravnao u 75. minuti preko Daku.

Šest minuta poslije gosti ponovo vode, ovaj put pogađa Brodića. Dakle, deset minuta prije kraja Gorica je imala tri boda u rukama, ali je onda Osijek bacio sve karte u napad.

U 84. minuti Daku drugim golom postavlaj rezultat na 2:2, a u 93. minuti Lončar pogađa za 3:2 i veliku pobjedu za Osijek.

U dresu Osječana 90 minuta je igrao Amer Hiroš, najbolji igrač Premijer lige BiH iz prošle sezone, dok je za Goricu cijel susret odigrao reprezentativac, Aleksandar Jovičić.

Rijeka i Osijek drže vrh tabele hrvatskog prvenstva.