U susretu devetog kola turskog šampionata, ekipa Fenerbahcea savladala je na svom terenu Gaziantepspor rezultatom 3:1.

Fenerbahce je poveo golom Emanuela Emenikea u 14. minuti, a na 2:0 povisio je Moussa Sow pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

Gaziantep je golom bh. internacionalca Semira Štilića smanjio rezultat na 2:1 petnaest minuta prije kraja susreta. Konačan rezultat od 3:1 u korist Fenerbahcea postavio je svojim drugim golom Emenike u 86. minuti.

Za ekipu Gaziantepspora svih 90 minuta odigrao je naš reprezentativac Haris Medunjanin, a Semir Štilić u igru je ušao u 62. minuti.

U drugom susretu odigranom večeras, Sivaspor je sa 2:0 pobijedio Kayseri. Oba gola postigao je Aatif Chahechouhe, a Senijad Ibričić odigrao je cijeli susret  za Kayseri.