U19 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je juče u prijateljskom meču u Etno selu Stanišići od odgovarajuće selekcije Rumunije sa 1:5, prenosi Fudbalski savez BiH.

Nakon prvih 45 minuta gosti su imali prednost od 0:1, a gol je postigao Gergely Botond u 42. minuti.

U drugom poluvremenu dosta efikasnija igra Rumunije. Hofman Albert u 59. minuti udvostručuje prednost gostiju, a Matej Šakota u 63. minuti iz penala postiže jedini gol za Bosnu i Hercegovinu.

Do kraja utakmice za rumunsku U19 selekciju su pogađali Stefan Bodisteanu u 68., Andreas Chiritoiu u 77., te Lazar Bogdan u 80. minuti.

Za bh. tim su u ovom meču nastupili: Muhamed Šahinović, Muhamed Buljubašić, Tarik Kapetanović (46. Haris Zahirović), Tarik Muharemović (76. Muharem Trako), Mustafa Šukilović, Petar Sučić (46. Tarik Ramić), Boro Erić (46. Vukašin Daničić), Anes Krdžalić, Dino Okanović (53. Franko Sabljić), Luka Božičković (46. Viktor Grbić), Matej Šakota (76. Mihajlo Jovašević).

Ove selekcije će 7. septembra u 11:00 sati u Etno selu odigrati još jedan meč.