Fudbalska selekcija BiH večeras je u Zenici u prijateljskom meču savladala Kuvajt rezultatom 1:0.

Bila je ovo prva pobjeda za BiH nakon 656 dana, a trijumf Zmajevima protiv Kuvajta donio je Smail Prevljak.

Posljednju pobjedu BiH je ostvarila još 18. novembra 2019. godine Lihtenštajn i nakon toga imala je niz od 14 susreta bez pobjede.

U prvom poluvremenu naša selekcija je imala dvije dobre šanse i to obje preko Adija Nalića.

Nalić je 26. minuti pogodio prečku, dok mu je u 42. minuti gostujući golman odbranio jedan udarac.

Najbolju šansu Kuvajt je imao u 24. minuti kada je kapiten Al Mutawa pogodio prečku.

Početkom drugog poluvremena gosti su imali dvije dobre šanse, ali nisu uspjeli zabiti gol.

Zmajevi su poveli u 66. minuti.

Eldar Ćivić je ubacio, a Smail Prevljak zabio i ispostaviće se odlučio pobjednika.

Do kraja meča BiH je zabila još jedan gol preko Nukića, ali glavni sudija je poništio gol zbog toga što je prethodno lopta ubačena od Ćivića izašla van terena.

BiH je igrala u sastavu: Vasilj, Cipetić, Jovičić, Kovačević, Ćivić, Lončar, Hajradinović, Stevanović, Gojak, Nalić i Prevljak.

Priliku u nastavku su dobili Hadžiahmetović, Menalo, Nukić i Hadžikadunić.

Zmajevi već za tri dana igraju novu utakmicu i to u Zenici u okviru kvalifikacija za SP protiv Kazahstana.