Potencijalni bh. reprezentativac Dario Šarić (24) obilježio je subotnji dan u Italiji sa dva fenomenalna gola.

Dario je igrao do 70. minute u gostujućoj pobjedi njegovog Ascolija nad Perugijom od 3:2 u meču Serije B i definitivno je najzaslužniji za osvojena tri boda.

Šarić je u četvrtoj minuti postigao sjajan gol lijevom nogom za prednost Ascolija.

Ipak, Carretta u 22. minuti zabija za 1:1. da bi Rosi u 49. minuti pogodio i domaći su vodili sa 2:1.

Šest minuta kasnije na scenu ponovo stupa Šarić.

Dario je sa nekih 20-ak metara zabio spektakularan gol, ali zanimljivo ovaj put desnom nogom.

Konačnih 3:2 za Ascoli postavlja Dionisi u 60. minuti utakmice.

Inače, Šarić je dobio poziv selektor Peteva za junske susrete sa Crnom Gorom i Danskom, ali se povrijedio uoči okupljanja i nije debitovao za Zmajeve.

“Korijene vučem i iz Sarajeva također. Moj otac je sa Ilidže. Volim dolaziti u BiH, trudim se godišnje da provedem tu barem nekoliko dana, mada je to sada kada sam profesionalni fudbaler teže nego prije”, nedavno je kazao Šarić za Reprezentacija.ba portal.

Dvadesetčetverogodišnji Dario je za naše omaldinske selekcije odigrao osam mečeva.