Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Arsenal u današnjem ligaškom duelu protiv Man. Cityja.

Manchester City je deklasirao Arsenal u susretu trećeg kola Premiershipa sa čak 5:0, a Kolašinac je kompletnu utakmicu odigrao na poziciji stopera.

Naš reprezentativac u prva dva kola nije igrao, dok je prije nekoliko dana proveo svih 90 minuta na terenu u pobjedi svoje ekipe nad WBA u EFL Cupu i to kao stoper.

City je u današnjem susretu poveo u sedmoj minuti preko Gundogana, da bi pet minuta Torres zabio za 2:0.

Ekipa Arsenala je od 35. minute igrala sa igračem manje, jer je Xhaka zaradio direktan crveni karton.

Domaći su iskoristili brojčanu prednost i u 43. minuti zabili novi gol preko Jesusa.

Rodri u 53. minuti pogađa za 4:0, da bi konačnih 5:0 postavio Torres u 84. minuti susreta.

City nakon tri odigrana kola ima šest bodova, dok je Arsenal bez bodova sa gol razlikom 0:9.