Bologna je večeras u sjajnoj utakmici prvog kola Serije A pobijedila Salernitanu sa 3:2, a goste je od prve minute sa kapitenskom trakom predvodio naš Milan Đurić.

Đurić je igrao do 64. minute kada ga je zamijenio Simy.

Golove nije bilo u prvom poluvremenu, ali je gostujući igrač Strandberg u 34. minuti morao izaći iz igre zbog dva žuta kartona.

Ipak, Đurić je u 50. minuti izborio penal i fudbaler Bologne Soriano je dobio crveni karton.

Siguran sa bijele tačke za vodstvo Salernitane bio je Bonazzoli.

Bologna je poravnala preko De Silvestrija u 59. minuti, da bi Coulibaly u 70. minuti ponovo doveo goste u vodstvo.

Pet minuta nakon toga Arnautović pogađa za 2:2, a trijumf Bologni donosi De Silvestri svojim drugim golom u 77. minuti.

Domaći su susret završili sa dva igrača manje, s obzirom da je Schouten isključen u 89. minuti zbog dva žuta kartona.