Sloboda je večeras na stadionu Tušanj u jednom od derbija šestog kola Premijer lige BiH poražena od Sarajeva sa 1:2.

Gosti su u Tuzlu doputovali bez velikog broja prvotimaca (suspenzije i problemi sa registracijom stranih igrača), ali su ipak osvojili tri boda i stigli do treće gostujuće, a ukupno četvrte pobjede.

Ekipa Slobode, koja do ovog kola nije imala poraza, je bila bolja na samom početku utakmice, međutim Bodul u 15. minuti dovodi Sarajevo u prednost.

Sarajevo do novog gola stiže u 47. minuti, a strijelac je bio 18-godišnji Tarik Ramić.

Momčad Sarajeva je od 82. minute igrala bez isključenog Šabanovića, ali je Sloboda do kraja uspjela postići samo počasni gol.

Strijelac je bio Dženis Beganović u 95. minuti.

Spomenimo i da je glavni sudija Antoni Bandić večeras pokazao čak 10 žutih i jedan crveni karton.

Sloboda je trenutno prva na tabeli sa 13 bodova, dok Sarajevo zauzima treće mjesto sa bodom manje.