VIDEO/ Edin Džeko zabio i asistirao u prvoj utakmici za Inter u Seriji A

Debi iz snova za kapitena naše fudbalske selekcije

Edin Džeko zabio i asistirao u prvoj utakmici za Inter u Seriji A

Edin Džeko (35) je večeras postigao gol i asistirao u prvoj utakmici za Inter u Seriji A.

Kapiten naše selekcije je odigrao svih 90 minuta u debiju za milanski tim, a njegova momčad je sa ubjedljivih 4:0 savladala Genou.

Već u šestoj minuti Skriniar dovodi Inter u vodstvo, da bi osam minuta kasnije Calhanoglu na asistenciju Džeke zabio za 2:0.

Edin je u prvom poluvremenu mogao postići gol, ali je pogodio prečku.

Na naredni gol se čekalo sve do 74. minute, a onda je Vidal po treći put zatresao mrežu gostiju.

Konačnih 4:0 postavlja naš Džeko u 87. minuti utakmice.

Džeko je glavom matirao golmana Genoe i to nakon asistencije Vidala.

Inače, Edin je večeras odigrao jubilani 200. susret u Seriji A. Ukupno je postigao 86 golova i dodao 40 asistencija.

Fudbaleri Intera u narednom kolu gostovat će Veroni.

Ovu vijest vam donosi kladionica Mozzart.