Fudbaleri Regensburga, koje sa klupe predvodi naš Mersad Selimbegović (39), danas su u susretu četvrtog kola 2. Bundeslige razbili Schalke sa 4:1 i stigli do pete pobjede u nizu.

Regensburg je u prethodna tri kola Darmstadt (2:0), Sandhausen (3:0) i Kiel (3:0), dok je u Kupu Njemačke bio bolji od Koblenza (3:0).

Momčad Regensburga nakon četiri odigrana kola ima maksimalnih 12 bodova i gol razliku 12:1.

Karlsruher, čiji je pomoćni trener Zlatan Bajramović (42), odigrao je na svom terenu 0:0 protiv Werdera iz Bremena i još uvijek je bez poraza.

Gosti su od 57. minute imali i igrača više, ali nisu uspjeli doći do gola i pobjede.

Ekipa Karlsruhera nakon četiri odigrana kola ima osam bodova (dvije pobjede i dva remija) uz gol razliku 6:1, a u Kupu Njemačke je eliminisala Lotte rezultatom 3:1.

U trećem današnjem susretu Paderborn je sa 3:1 savladao St. Pauli.

Svih 90 minuta za St. Pauli branio je bh. reprezentativac Nikola Vasilj (25), a u osmoj minuti je odbranio penal.

Vasilj je ove sezone branio u svim ligaškim susretima za St. Pauli.