U17 selekcija BiH danas je u prijateljskom meču u Doboju kod Kaknja savladala vršnjake iz Azerbejdžana sa 1:0.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika. Najbolju je propustio Seid Pramenković za bh. tim u 3. minuti kad je glavom sa oko sa oko 7 metara pogodio golmana Mammada Muradova.

Drugo poluvrijeme bolje otvara reprezentacija Bosne i Hercegovine. Kapiten Amar Zahirović u 51. minuti ulazi u protivnički kazneni prostor i iskosa sa lijeve strane šalje loptu u suprotni ugao za 1:0.

Đanis Gosto je u 67. minuti imao dobar pokušaj iz slobodnog udarca sa desne strane, ali je Muradov zaustavio njegov udarac.

Do kraja utakmice dva dobra pokušaja imao je i Talha Tabaković, ali se rezultat nije mijenjao.

Po završetku utakmice selektor Nermin Šabić je izjavio:

„Ako uzmemo u obzir sve okolnosti, gdje nismo mogli da računamo na šest standardnih igrača, te da nismo imali ni dovoljno vremena za trening, možemo biti zadovoljni onim što su momci prikazali. Trkački smo bili na nivou, a utakmica je bila borbena. Bili smo bolji za taj jedan gol i zasluženo smo pobijedili. Stvorili smo još prilika, tako da je pobjeda mogla biti i ubjedljivija. Raduje nas i to da se neki novi momci pokazali da imaju kvalitet. Vjerujem da ćemo spremiti ekipu do kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.“

Ove selekcije će drugi meč odigrati 19. avgusta u 18:00 sati u Trening centru NS/FS BiH u Zenici.

Bosna i Hercegovina-Azerbejdžan 1:0 (0:0)

Stadion: FK Mladost, Doboj-Kakanj.

Sudija: Alden Karović (Sarajevo).

Sudije asistenti: Eldar Parla, Alen Beganović (Sarajevo).

Golovi: 1:0 Zahirović (51. minuta).

Žuti kartoni: Mammadli (Azerbejdžan).

Bosna i Hercegovina: Arman Šutković, Đanis Gosto, Salih Hadžić (84. Jakub Vlakić), Bakir Nurković, Amar Zahirović (64. Sergej Bogdanić), David Čamber (84. Mahir Rahimić), Ante Prusina (64. Talha Tabaković), Amar Jusupović (84. Ali Pašić), Luka Tustonja, Seid Pramenković (64. Kenan Lamadžema), Bego Kurjaković. Selektor: Nermin Šabić.

Azerbejdžan: Mammad Muradov, Eshgin Amadov, Rufat Abbasov (84. Maksud Dursunov), Samir Aghayev (75. Murad Musayev), Musa Mammadov, Fakhri Mammadli, Sanan Aghalarov (62. Murad Mammadov), Shahin Shahniyarov, Sadig Shafiyev (72. Adam Topalov), Nakhid Aliev (84. Murad Alakbarov), Ibrahim Aghyarov (72. Rufat Badalzade). Selektor: Agil Nabiyev.