Fudbaleri Željezničara večreas su na svom terenu u pretposljednjoj utakmici petog kola Premijer lige BiH savaldali Rudar iz Prijedora rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, da bi Bojo u 55. minuti zabio za prednost Želje.

Domaći su kraja imali još nekoliko sjajnih šansi, a konačnih 2:0 postavlja Juričić u 92. minuti utakmice.

Inače, treneru Želje Tomislavu Ivkoviću je prije nekoliko dana umrla majka, ali je odlučio ostati sa ekipom i predvodio je danas Plave sa klupe do drugog trijumfa u sezoni.

Željo nakon pet odigranih kola ima sedam bodova i nalazi se na šestom mjestu, dok je Rudar sedmoplasirani sa četiri boda.

Ekipa Želje u narednom kolu gostuje Radniku, dok će Rudar na svom terenu igrati sa Borcem.