Protekla četiri dana bila su rezervisana za pet utakmica 3. kola Premijer lige BiH, a Sloboda je najviše profitirala.

Tuzlaci su nastavili sa dobrom formom i u trećem kolu ubilježili su i treću pobjedu. Na Tušnju je pao Leotar, a gol odluke postigao Beganović u devetoj minuti susreta.

U drugom meču ovog kola, Željezničar je na Grbavici dočekao Posušje i ostvario prvu ovosezonsku pobjedu. I na ovom susretu vidjeli smo samo jedan gol, Mujezinović je u 17. minuti obradovao Grbavicu i donio tri boda svom timu.

Na Koševu su derbi kola igrali Sarajevo i Zrinjski, a gosti iz Mostara su čini se rutinski slavili. Na kraju je bilo 0:2 na semaforu, a golove su postigli Tičinović i Bašić.

Najlošiju predstavu pružili su u nedjelju fudbaleri Širokog Brijega i Radnika koji su odigrali 0:0 na Pecari.

Posljednji meč odigran je u ponedjeljak navečer, a hit bh. fudbala Velež iznenađujuće je poražen na svom terenu od Rudara sa 2:0. Mandić i Amoah su šokirali Vrapčiće i odnijeli tri boda u Prijedor.

Šesti susret trećeg kola između Borca i Tuzle City odgođen je zbog igranja Borca u Europi.