Nakon pobjede Džekinog Citya nad Rahimićevim CSKA-om, slast pobjede večeras je osjetio i kapiten naše selekcije Emir Spahić koji je sa Bayerom dočekao ukrajinski Shakhtar.

Momčad Bayera je večeras na svom terenu u okviru 3. kola grupne faze Lige prvaka pružila sjajnu partiju i sa visokih 4:0 porazila ekipu Shakhtara. Golijadu je otvorio Kiesling u 22. minuti susreta kada je zatresao protivničku mrežu za vodstvo od 1:0. Zatim su Rolfes i Sam doveli Apotekare do prednosti od 3:0, da bi Kiesling svojim drugim golom na utakmici postavio konačnih 4:0.

Emir Spahić je zaradio lakšu povredu i igru napustio u 56. minuti susreta kada ga je zamijenio Wollscheid.

Bayer Leverkusen je trenutno drugi na tabeli sa 6 osvojenih bodova, a na prvom mjestu se nalazi Manchester United sa 7 osvojenih bodova nakon tri odigrana kola. U narednom kolu Bayer gostuje kod Shakhtara, a susret je na rasporedu 5. novembra.