EURO 2020: Englezi iz sumnjivog penala pobijedili Dansku i prošli u finale

Englezi preko Danaca do finala

Selekcija Engleske je večeras u Londonu u susretu polufinala EURO 2020 savladala nakon produžetaka Dansku sa 2:1 i plasirala se u finale.

Danska je povela u 30. minuti fantastičnim golom Damsgaarda iz slobodnog udarca.

Ipak, desetak minuta kasnije Kjaer je zabio autogol i Englezi su stigli do izjednačenja.

U nastavku nije bilo golova, pa su uslijedila dva produžetka sa po 15 minuta.

Igrala se 104. minuta kada je dosuđen sumnjiv penal za Englesku, a Kane je iz drugog pokušaja pogodio za 2:1.

Prvo mu je Schmeichel odbranio udarac sa bijele tačke, ali se lopta odbila do napadača Engleske koji je zatresao mrežu Danaca i odveo svoju selekciju u finale.

Engleska će u finalu 11. jula od 21,00 sati u Londonu igrati protiv Italije.

Ovu vijest vam donosi kladionica Mozzart.