EURO 2020: Italija nakon penala dobila Španiju i izborila finale

Talijani se plasirali u finale EURO 2020

Reprezentacija Italije plasirala se u finale Europskog prvenstva nakon što je večeras u Londonu poslije boljeg izvođenja penala eliminisala Španiju.

Regularnih 90 minuta igre okončano je rezultatom 1:1, a Talijani su nakon penala bili bolji sa 4:2.

U prvom poluvremenu golova nije bilo, da bi Chiesa u 60. minuti doveo Talijane u prednost.

Ipak, Morata je u 80. minuti zabio za 1:1 i donio Špancima produžetke.

Uslijedila su dva produžetka u kojima nije bilo golova, a selekcija Italije je bila sretnija i spretnija u penalima te slavila sa 4:2.

Golove sa bijele tačke za Talijane zabili su Belotti, Bonucci, Bernardeschi i Jorginho, dok su za Špance pogađali Moreno i Thiago.

Jedini koji je promašio u Italiji bio je Locatelli, a za Špance nisu pogodili Olmo i Morata.

Sutra se od 21,00 sati u Londonu u drugom polufinalu sastaju Danska i Engleska.

Tabele, raspored i statistiku EURO 2020 pogledajte u EURO match centru Reprezentacija.ba portala.

Ovu vijest vam donosi kladionica Mozzart.