Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je večeras Vels sa 2:0.

Ovom pobjedom, uz poraz Izraela od Kipra na svom terenu, Zmajevi su došli na korak do baraža za Euro 2016.

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu igru. Prvo smo zaprijetili mi preko Višće u 9. minuti, da bi ubrzo Vels nakon kontra napada imao dobru priliku.

Sličnu situaciju gledamo i u drugom dijelu igre. Nakon sat vremena Mehmed Baždarević izvodi Edina Višću i uvodi Milana Đurića. Odluka da se pređe na duge lopte i visoke centarfore, bila je pun pogodak.

Prvo Đurić nakon duge lopte Pjanića pogađa za 1:0 u 71. minuti, a zatim u 90. minuti isti fudbaler ovaj put asistira Ibiševiću koji postavlja konačnih 2:0.

U slučaju pobjede Belgije protiv Izraela u posljednjem kolu, Zmajevima za plasman u baraž dovoljan je bod na Kipru u posljednjem kolu 13. oktobra.