U17 reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je danas 2:2 u Trening centru NS/FS BiH u prijateljskom meču sa vršnjacima iz Crne Gore, stoji na stranici Fudbalskog saveza.

Izabranici Nermina Šabića do prednosti dolaze u 5. minuti. Kenan Lamadžema šalje loptu na lijevu stranu za Amara Zahirovića koji ulazi u šesnaesterac i šalje loptu u suprotni ugao za 1:0.

U 12. minuti Ante Prusina prolazi po desnoj strani, ulazi u kazneni prostor i šalje loptu u sredinu za Marka Brkića koji je precizan sa desetak metara za 2:0.

Imao je bh. tim terensku inicijativu i stvorili su ubrzo još jednu priliku preko Zahirovića, ali je slabo šutirao pa je golman Crne Gore Petar Petrović uhvatio loptu. Zahirović je imao još jednu šansu kad je glavom loptu poslao preko gola.

Gosti su prvi put zaprijetili u 36. minuti Slobodan udarac sa dvadesetak metara izveo je Nenad Krivokapić, međutim nije bio precizan. To je bila i posljednja prilika u prvom poluvremenu.

Crna Gora u 62. minuti smanjuje prednost bh. kadeta. Janko Vukićević je odlično prošao po desnoj strani i centrirao za Stefana Radojevića koji glavom loptu šalje u mrežu.

Bakir Nurković u 67. minuti pokušava sa ivice kaznenog prostora, ali Petrović odbija loptu.

Crnogorci u 76. minuti izjednačuju rezultat. Radojević oduzima loptu bh. defanzivcima, kombinuje sa saigračem i sa desetak metara pogađa mrežu za 2:2.

Luka Misimović u 80. minuti umalo da iskoristi grešku golmana Petrovića, ali lopta odlazi pored gola. Do kraja utakmice više nije bilo prilika.

Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2:1 (2:0)

Trening centar NS/FS BiH, Zenica.

Sudija: Mirza Pehadžić.

Pomoćne sutkinje: Amina Gluhić-Smriko, Ilma Durmo.

Golovi: 1:0 Zahirović (5’), 2:0 Brkić (12’), 2:1 Radojević (62’), Radojević (76’).

Žuti kartoni: Stefan Đukanović, Milan Roganović (Crna Gora).

Bosna i Hercegovina: Faris Omeragić (60. Vedad Alibašić), Mahir Rizvanović, Salih Hadžić, Bakir Nurković (81. Danis Tolja), Ante Prusina (66. Niko Kovač), Kenan Lamadžema (46. David Čamber), Amar Zahirović (60. Vedad Jakupović), Luka Tustonja (66. Ali Pašić), Emir Beširović (46. Savo Šušić, 81. Sergej Bogdanić), Talha Tabaković (81. Patrik Zrnić), Marko Brkić (60. Luka Misimović). Selektor: Nermin Šabić.

Crna Gora: Petar Petrović, Miloš Vračar (46. Marko Perović), Tomislav Turović (46. Luka Smolović), Niko Božičković (46. Stefan Đukanović), Dragan Miranović (46. Stefan Radojević), Nikola Radusinović (46. Milan Roganović), Strahinja Tešović (46. Luka Bubanja), Petar Barać (46. Janko Vukičević), Nikola Medojević (46. Balša Mešanović), Nenad Krivokapić (46. Marko Mandić), Nemanja Radević (46. Bajro Mujković). Selektor: Radovan Kavaja.