Francuska je večeras u Strasbourgu u susretu 1/4 finala Eurobasketa za žene pobijedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 80:67.

Naša selekcija je u ovaj meč ušla bez sjajne Marice Gajić, koja zbog povrede nije mogla igrati protiv Francuske.

Selekcija Francuske, koja je prvi favorit za osvajanje prvenstva, je na poluvrijeme otišla sa prednošću od 39:31.

U nastavku utakmice Francuskinje su opravdale ulogu apsolutnog favorita i stigle do trijumfa od 13 poena razlike.

Najefikasnija u našem timu bila je fenomenalna Jonquel Jones sa 29 koševa i čak 24 skoka.

Reprezentaciju Francuske su do pobjede predvodile Gruda i Johannes sa po 15 poena.

Spomenimo i da su bh. košarkašice imale ogromnu podršku naših navijača tokom svih 40 minuta igre.

Francuska u polufinalu 26. juna igra protiv Bjelorusije, dok će BiH isti dan odmjeriti snage sa Švedskom te pokušati izboriti pobjedu i osigurati plasman u kvalifikacije za SP 2022.