U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Lučkom (Hrvatska) u prijateljskom meču odgovarajuću selekciju Malte sa 1:0, javlja zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.

Iako je bh. tim imao terensku inicijativu i više loptu u svom posjedu, Maltežani su imali prvu priliku. U 12. minuti dosuđen je jedanaesterac za igrače u crvenim dresovima, ali je golman Nikola Ćetković odbranio udarac sa bijele tačke.

Tri minute poslije Elvis Mehanović je šutirao iz povoljne pozicije, ali je golman Cain Formosa odbio loptu u korner.

Nakon toga uslijedio je period grube igre protivnika, te je sudija u periodu od 19. do 22. minute pokazao tri žuta kartona za igrače Malte.

Milan Savić se u 32. minuti odlično oslobodio protivnika na 15-ak metara od protivničkog gola i šutirao, ali Formosa još jednom izbacuje loptu u korner.

Amar Begić pokušava sa ivice kaznenog prostora u 36. minuti, a lopta se na petercu od defanzivaca Malte odbila pored gola.

Jedini gol na utakmici postignut je u 54. minuti kad Anes Mašić na asistenciju Davida Čavića pogađa mrežu protivnika.

Osim gola u drugom poluvremenu bh. tim je stvorio još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Selektor Slobodan Starčević je nakon utakmice izjavio:

„Probali smo praktično dvije postave u dva poluvremena i možemo reći da je ekipa dobro stajala na terenu. Bili smo organizovani i odigrali smo odgovorno. Kreirali smo nekoliko prilika i ostaje žal što pobjeda nije bila ubjedljivija, ali naš cilj je bio da vidimo sa čime raspolažemo i s te strane možemo biti zadovoljni prikazanim.“

Naši mladi reprezentativci će u Velikoj Gorici 7. i 11. juna odigrati utakmice protiv Katara.

Bosna i Hercegovina-Malta 1:0 (0:0)

Golovi: 1:0 Mašić (54’).

Žuti kartoni: Savić, Mašić (BiH), Micallef, DeGiorgio, A. Attard, G. Attard, Mohnani (Malta)

Bosna i Hercegovina: Nikola Ćetković (46. Azur Aljkanović), Jovan Pavlović, Đorđe Milojević (46. Saša Marjanović), Jasmin Osmić (46. Miloš Borovčanin), Marko Kujundžić (46. Luka Malić, 87. Denis Kovačević), Jovan Ilić (46. Igor Savić), Ivan Bašić (46. Andrija Drljo), Amar Begić (46. Ivan Grgić), Milan Savić (46. David Čavić), Hamza Gasal (46. Anes Mašić), Elvis Mehanović (46. Mirza Hasanbegović, 78, Amar Tahrić). Selektor: Slobodan Starčević.

Malta: Cain Formosa, Adam Magri Overand, Zak Grech (46. Andreas Vella), Jeremy Micallef (65. Jamie Carbone), Marcus Grima, Ayrton Attard (87. Jean Borg), Victor DeGiorgio (65. Gianluca Sciberras), Aleandro Garzia (78. Christian Gauci), Karl Mohnani (87. Zak Muscat), Glenn Attard (78. Kurt Theuma), Jamie Sixsmith (78. Bradley Sciberras). Selektor: Gilbert Agius.