Fudbalske selekcije BiH i Crne Gore večeras su na Grbavici u prijateljskom meču odigrale 0:0.

Bio je to 12. meč u nizu u kojem naša reprezentacija nije ostvarila pobjedu.

U prvom poluvremenu obje selekcije su imale po nekoliko šansi. Nalić je dva puta bio u izglednim prilikama za naš tim, dok je Bećiraj propustio dvije velike prilike goste.

Drugo poluvrijeme je donijelo manje uzbuđenja, a Šehić je u tri navrata fantastično odbranio pokušaje fudbalera Crne Gore.

Za BiH su igrali Šehić – Jovičić, Hadžikadunić, Ahmedhodžić – Todorović, Beširović, Hadžiahmetović, Krunić, Ćivić – Demirović, Nalić.

Priliku u nastavku su dobili Sadiković, Gazibegović, Prevljak, Danilović i Menalo.

Crna Gora je igrala u sastavu Dragojević, Tomašević, Simić, Martinović, Kosović, Vukčević, Savićević, Vešović, Novović, Bećiraj i Hakšabanović.

Inače, Zmajevi su posljednju pobjedu ostvarili još u novembru 2019. godine u susretu kvalifikacija za EURO protiv Lihtenštajna.

BiH će za četiri dana (6. juni) u Brondbyju odigrati prijateljski susret protiv Danske.