Rijeka je večeras u posljednjem 36. kola HNL-a pobijedila Goricu sa 2:1 i izborila plasman u kvalifikacije za Konferencijsku ligu, a junak je bio bh. reprezentativac Luka Menalo (24).

Andrijašević je u 10. minuti doveo Rijeku u prednost, da bi desetak minuta kasnije Babec zabio za 1:1.

Promjene rezultata nije bilo sve do 79. minute, a onda je Menalo postigao gol i ispostaviće donio veliku pobjedu Rijeci.

Menalo, koji je u Rijeci ovu sezonu igrao na posubi iz Dinama, zabio je 13 golova u svim takmičenjima te dodao 10 asistencija.

Naš reprezentativac je večeras proveo svih 90 minuta na terenu u timu Rijeke kao i njegov saigrač Stjepan Lončar (24), dok je za Goricu kompletan susret odigrao novi bh. reprezentativac Aleksandar Jovičić (25).

Rijeka je sezonu okončala na trećem mjestu sa 61 bodom, a Gorica je završila na petoj poziciji sa dva boda manje.