Fudbaleri Brentforda su u revanš duelu polufinala doigravanja za Premiership savladali na svom terenu AFC Borunemouth sa 3:1 i plasirali se u finale.

AFC našeg Asmira Begovića (33) je u prvom meču slavio sa 1:0, ali je Brentford zahvaljujući današnjem trijumfu izborio plasman u finale doigravanja.

Gosti su sjajno otvorili današnju utakmicu i poveli golom Danjume u šestoj minuti.

Ipak, desetak minuta kasnije Toney iz penala matira Begovića i pogađa za 1:1.

AFC je od 28. minute igrao bez Mephama, koji je zaradio direktan crveni karton i morao napustiti teren.

Brentford je iskoristio brojčanu prednost i do kraja meča zabio dva gola te stigao do finala doigravanja.

Prvo je Janelt u 50. minuti zabio za 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Forss u 81. minuti utakmice.

Begović je branio svih 90 minuta za AFC, a u prvom poluvremenu je zaradio žuti karton.