Ženska odbojkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici poražena u meču četvrtog kola grupe F kvalifikacija za EURO 2021 od Češke sa 1:3.

Susret je odigran u dvorani “Husejin Smajlović”uz prisustvo određenog broja navijača, a naše odbojkašice su prvi set riješile u svoju korist rezultatom 25:19.

Ipak, Čehinje, koje su bile apsolutni favorit, bile su bolje u drugom setu sa 25:22, dok su treći dobile ubjedljivim rezultatom 25:9.

Četvrti set je pripao Češkoj sa 25:14 te je ova selekcija večerašnjim trijumfom osigurala plasman na EURO.

Češka je trenutno prva u našoj grupi sa 12 bodova, BiH i Slovenija imaju po šest, dok je Latvija bez bodova.

BiH sutra igra protiv Latvije, dok će u nedjelju u vjerovatno odlučujućoj utakmici za plasman na EURO odmjeriti snage sa Slovenijom.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz grupe, a našoj reprezentaciji obje pobjede garantuju prvi historijski plasman na prvenstvo.

Bosna i Hercegovina je Latviju u prvom meču savladala sa 3:0, dok je identičnim rezultatom bila bolja od Slovenije.