Večeras su se u turskoj Superligi igrale sve utakmice 40. kola, a bivši bh. reprezentativac Ervin Zukanović postigao je gol u ubjedljivom trijumfu Fatih Karagumruka nad Genclerbirligijem rezultatom 5:1.

Zukanović je odigrao svih 90 minuta i pogodio u devetoj minuti za svoj tim. Bio je to treći gol u sezoni za našeg defanzivca.

Dva gola za Fatih zabio je Ndao, po jednom su mrežu gostiju tresli Borini i Lens, a jedini strijelac za Genclerblirligi bio je Karakas.

Konya je kao gost slavila protiv Goztepea sa 1:0 i to golom Jevtovića iz penala.

Ibrahim Šehić je branio svih 90 minuta za Konyu, dok je cijeli meč odigrao i Amar Rahmanović.

Denija Miloševića i Marina Aničića nije bilo u timu Konye zbog povrede, Amir Hadžiahmetović je pauzirao zbog kartona, a Marko Mihojević je povrijeđen i nije igrao za Goztepe.

Edin Višća je proveo svih 90 minuta na terenu u remiju Sivasspora i njegovog Istanbul Basaksehira (0:0), dok je cijeli susret odigrao i Haris Hajradinovića za ekipu Kasimpase, koja je u gostima bila bolja od Erzuruma rezultatom 1:0.