Roma je večeras u Romu u revanš utakmici polufinala Europa Lige pobijedila Manchester United sa 3:2, ali je engleski tim prošao u finale zahvaljujući ubjedljvom trijumf prije sedam dana kada je na domaćem terenu slavio sa 6:2.

Edin Džeko (35) je igrao od prve minute za Romu i zabio novi gol protiv Manchester Uniteda.

Džeko je pogodio u 57. minuti i donio izjednačenje Romi, a prethodno je Cavani doveo goste u prednost u 39. minuti. Gol Edina Džeke pogledajte OVDJE.

Našem reprezentativcu je to bio drugi gol u zadnjih sedam dana protiv Uniteda, dok je čak devet puta pogađao protiv engleskog velikana.

Džeko je pet golova zabio Unitedu igrajući za Manchester City, a po dva puta je pogađao u dresu Wolfsburga i Rome.

Roma je u 60. minuti večerašnje utakmice stigla do preokreta i vodstva zahvaljujući golu Cristantea, ali Cavani osam minuta kasnije postiže još jedan gol i rezultat je glasio 2:2.

Ipak, Roma do trijumfa stiže u 83. minuti, a strijelac gola je bio rezervista Zalewski.

Manchester Uniteda će u finalu igrati protiv Villarreala, koji je u polufinalu eliminisao londonski Arsenal.