Fudbaleri Olimpika i Tuzle City su u okviru 28. kola Premijer lige BiH remizirali 1:1.

Tuzla City je povela u 10. minuti. Gavrić je u kaznenom prostoru oborio Džafića, a glavni sudija je pokazao na 11 metara. Siguran sa bijele tačke bio je Goran Brkić.

Kako je prvi dio utakmice pripao ekipi Husrefa Musemića tako je drugo poluvrijeme pripalo Olimpiku. Napadali su domaći, a do poravnanja su stigli iz svog najjačeg oružja, prekida. Čurjurić je ubacio, a Horić glavom pogodio za poravnanje i kasnije će se ispostaviti konačan rezultat.

Nakon današnjeg remija Olimpik je na desetom mjestu sa dva boda više od zone ispadanja, dok je Tuzla čini se propustila priliku za Europu. Šesti su na tabeli, a četvrto mjesto im bježi četiri boda.

U narednom kolu Olimpik gostuje Slobodu, dok Tuzla City dočekuje Sarajevo.