Sarajevo je večreas u najvećem bh. derbiju u okviru 28. kola Premijer lige BiH pobijedilo Željezničar na svom terenu sa 3:1 i ponovo se vratilo na prvu poziciju.

Ekipa Sarajeva je povela u 37. minuti, a gol je zabio Fanimo.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Mešanović postiže još jedan gol i Sarajevo je nakon prvih 45 minuta igre imalo dva gola prednosti.

Željo je u 54. minuti mogao smanjiti rezultat, ali Kovačević brani penal Štiliću.

Kazna za propušteni penal stigla je sedam minuta kasnije, kada danas sjajni Fanimo pogađa za 3:0.

Počasni gol za Željezničar zabio je Juričić u 72. minuti utakmice.

U posljendjih 20-ak minuta bilo je nekoliko dobrih šansi za oba tima, ali promjene rezultata nije bilo.

Momčad Sarajeva se pet kola prije kraja nalazi na prvom mjestu sa 56 bodova i ima dva boda više od drugog Borca.

S druge strane, Željo je tek sedmi sa 40 bodova i jedina je ekipa bez pobjede u nastavku sezone.