Rukometna selekcija BiH je danas u Bugojnu u utakmici petog kola grupe 2 kvalifikacija za EURO poražena od Njemačke rezultatom 24:26.

Izabranici Ivice Obrvana su igrali veoma dobro u prvom poluvremenu, a nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 15:15.

BiH je 20-ak minuta prije kraja imala i prednost od jednog gola, ali su Nijemci do kraja preokrenuli rezultat u svoju korist i u dramatičnom finišu stigli do pobjede.

Naša reprezentacija je u posljednjoj minuti imala napada za neriješen rezultat, ali golman gostiju je odbranio udarac Hercega, da bi u zadnjem napadu Njemačka zabila još jedan gol i slavila sa dva gola ralzike.

Najefikasniji u našem timu bio je Josip Perić sa pet golova, a Alen Ovčina je dodao četiri. U Njemačkoj je briljirao Schiller sa 10 golova.

Njemačka je trenutno prva u grupi sa maksimalnih 10 bodova i već je osigurala nastupa na prvenstvu, naša reprezentacija je druga sa četiri boda, dok Estonija i Austrija imaju po dva boda.

Večeras se od 18,30 sati igra drugi meč naše grupe između Estonije i Austrije

BiH će 2. maja u Grazu od 18,00 sati protiv Austrije igrati utakmicu posljednjeg šestog kola kvalifikacija za EURO.

Plasman na EURO izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz svake od osam grupa te četiri nabjolje trećeplasirane.