Momčad Sarajeva je večeras na svom terenu u revanš utakmici polufinala Kupa BiH savladala Tuzlu sa 3:1 i sa ukupnim rezultatom 4:1 izborila finale koje će igrati 27. maja u Zenici protiv banjalučkog Borca.

Sarajevo je prije sedam dana pobijedilo u gostima 1:0, ali je Tuzla večeras povela u 55. minuti preko Brkića i anulirala prednost aktuelnog prvaka BiH.

Ipak, izabranici Vinka Marinovića od 76. do 84. minute zabijaju tri gola i potvrđuju plasman u finale Kupa BiH.

Prvo je Mešanović u 76. minuti zabio za 1:1, da bi dvije minute kasnije Hebibović postigao novi gol za Sarajevo.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Velkoski golom u 84. minuti i postavio konačnih 3:1.

U drugom revanš duelu polufinala Borac je danas slavio u gostima protiv Klisa sa 2:1.

Banjalučani su u prvom meču na domaćem terenu pobijedili sa 4:1, tako da je današnji meč bio samo formalnost.

Moraitis i Zakarić su pogađali za Borac, a jedini gol za Klis dao je Vila.