Konyaspor je u okviru 36. kola turske Superlige poražen od Rizespora sa 5:3.

Konya je s dva brza pogotka Guilhermea i Cikalleshia došla do prednosti od 2:0. Domaći se vraćaju golovima Đokovića i Michalaka i na poluvrijeme se otišlo sa 2:2.

Potpuni preokret Rizesporu donosi Remy u 68. minuti, šest minuta poslije već je bilo 4:2, a pogodio je Samudio. Fudbaler Konyaspora Demirbag je u 82. minuti postigao autogol za 5:2, a konačnih 5:3 postavio je Kravets nakon asistencije Amara Rahmanovića.

Ibrahim Šehić je cijeli susret proveo na golu Konye, a cijeli meč je također odigrao Amir Hadžiahmetović. Asistent Rahmanović je u igru ušao u 76. minuti. Deni Milošević je počeo utakmicu, ali je u 14. minuti zamijenjen zbog povrede.

Konyaspor je 13. na tabeli sa 41 osvojenim bodom, dok je Rizespor 11. sa bodom više.

Rahmanović je ubilježio 13 nastupa za Konyu i sakupio tri asistencije. Hadžiahmetović je standardni prvotimac, odigrao je 30 susreta i postigao tri gola.

Šehić je mrežu Konye branio na 24 meča, dok je Milošević na 34 odigrane utakmice postigao tri gola i ubilježio tri asistencije.