Roma je večeras u revanš utakmici četvrtfinala Europa Lige odigrala 1:1 na svom terenu protiv Ajaxa i plasirala se u polufinale, a jedini gol za talijanski tim zabio je naš Edin Džeko (34).

Prvi duel okončan je pobjedom Rome od 2:1 u Amsterdamu, a gosti iz Nizozemske su večeras poveli golom Brobbeya u 48. minuti.

Nekoliko minuta kasnije Ajax je zabio još jedan gol preko Tadića, ali je nakon intervencije VAR-a gol poništen.

Igrala se 72. minuta kada je Edin Džeko zabio gol za konačnih 1:1 i ispostaviće se obezbijedio plasman Romi u polufinale.

Ovdje možete pogledati gol.

Džeko je igrao do 80. minute i ovo mu je bio četvrti gol u tekućoj sezoni u Europa Ligi.

Roma će u polufinalu igrati protiv Manchester Uniteda, dok drugi polufinalni par čine Villarreal i Arsenal.